Książka, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Powstało wiele adaptacji filmowych bądź teatralnych a nawet historia „Małego Księcia” została opowiedziana przy użyciu piasku. Recenzję z jednego takiego spektaklu znajdziecie pod tym linkiem: http://mojrzeszow.pl/maly-ksiaze-niesamowite-widowisko-z-przekazem/ . Wracając jednak do samej książki, warto ją przeczytać tak po prostu dla siebie, nie tylko z obowiązku. To przepiękna książka o wartościach, które są bardzo ważne w życiu każdego z nas m.in. takich jak przyjaźń, radość życia, wiara w siebie i ludzi, książka o poszukiwaniach swojej ścieżki. I zapewne podczas czytania odkryjecie, że znacie nie jeden cytat z tej właśnie książki. Choćby ten najbardziej popularny:
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
Kim jest autor tej magicznej książki? Otóż jest nim nie kto inny jak:
Antoine de SAINT-EXUPERY (1900-1944)
słynny francuski pisarz i lotnik. Najbardziej znane jego utwory to Ziemia, planeta ludzi, Nocny lot , Twierdza. Jeśli chcielibyście poznać tego autora bliżej to polecamy książki:
A kiedy wreszcie nadejdzie czas pracy nad lekturą na lekcjach, pisanie wypracowań, rozprawek, charakterystyk postaci itp. To oferujemy szeroką gamę książek, które pomogą wybrnąć z niejednego kłopotu.
Jak jeszcze można ułatwić sobie pracę z opracowaniem lektury, oprócz zaznaczania ważnych fragmentów podczas czytania, wśród których znaleźć powinny się m.in. opisy bohaterów, cytaty, istotne wątki. Otóż aby nie pogubić swoich informacji proponujemy, jak efektownie, zagospodarować zebrane materiały podczas czytania lektury.
I
tutaj ciekawym rozwiązaniem będzie LAPBOOK.
Dla
osób, które jeszcze się z tym nie zetknęły mamy kilka
informacji. Lapbook to nic innego jak teczka tematyczna. W środku
przyklejamy ksiażeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze ilustracje,
rysunki, notatki czyli wszystko to co pozwala nam uporządkować
zebrane informacje. Wszystko według własnego pomysłu. Pod tym
linkiem możecie podejrzeć prace innych:LAPBOOK
A
my przedstawiamy Wam przykład naszego LAPBOOKA dotyczącego omawianej
tutaj lektury.
Warto
się pokusić o taki lapbook nie tylko przy opracowaniu lektury ale w
ten sposób można przedstawić sobie np. trudny temat z fizyki,
geografii i innych lekcji, z którymi mamy problemy żeby się ich
nauczyć. Już podczas pracy wiele informacji zostanie wam w głowach,
a i sam proces uczenia się przestaje być nudny i monotonny. Warianty
takiej pracy mogą być różne to już zależy od was. W sieci znajdziecie wiele propozycji jak stworzyć takiego lapbooka a my zachęcamy do zajrzenia pod ten link http://filia15katowice.blogspot.com/2020/11/i-ty-potrafisz_26.html gdzie można podejrzeć i nauczyć się jak szybko i tanim kosztem zrobić sobie np. koperty, które z powodzeniem umieścić można w swoim lapbooku.
A na koniec kilka ciekawostek: wydanie „Małego Księcia” w śląskiej gwarze. Można poczytać lub posłuchać, jak kto woli.
Kto poczuje niedosyt emocji po lekturze „Małego Księcia” , proponujemy kontynuację napisaną przez Jean-Pierre Davidts'a. A jeśli przeczytacie i zechcecie podzielić się swoimi wrażeniami, zostawcie komentarz pod tym postem.
Książki zaprezentowane w poście są dostępne do wypożyczenia w naszej bibliotece.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz